Молоді мами в будь-якому віці і з будь-якою освітою вирішують над ревучою дитиною одну і ту ж проблему: давати йому груди чи ні, дати йому соску чи ні. Рада таким мамам один: подивіться на світ його очима.
Не варто боятися плачу і крику дитинки. Просто вона ще зовсім крихітна і не вміє по-іншому висловлювати свої емоції і бажання. Чуйна мати з легкістю дізнається причину крику і плачу дитини, орієнтуючись на інтонації.
Є кілька видів крику дитини:
1. Крик, який виражає радість, задоволення і активність дитини. Це у своєму роді фізичні вправи, коли дитина пробує вимовляти звуки різної інтонації і інтенсивності. Активна дитинка відчуває себе набагато краще і розвивається швидко, коли висловлює свої емоції через крик.
2. Крик, який сигналізує про біль. Звуки, які вимовляє дитина при такому горі, бувають високі і, як наслідок, супроводжуються різними рухами тіла. Голод дитини - це теж своєрідний біль, особливо в перші місяці. При хворобливих коліках в животі дитина підтискає ніжки. Говорячи коротко: другий тип крику позначає, що дитинці потрібна допомога.
3. Коли на дитину не звертають ніякої уваги, то крики і плач можуть швидко перейти в лютий рев, смикання ногами і розгойдування ліжка. Не лякайтесь. Для здорової дитини корисно, якщо він дасть вийти назовні не тільки позитивним, але і негативним емоціям.
4. Плач, який виражає печаль і тугу. Це коли дитина відчуває якусь невпевненість, не відчуває себе в цілковитій безпеці, його пригнічує те, що він один. З таким плачем немовлят дуже добре знайомий медичний персонал дитячих лікарень та інших спеціальних установ. На сумний плач дитинку мама просто зобов'язана відреагувати любов'ю, ласкою і ніжністю.
Є декілька хитрощів, як заспокоїти немовля, яке плаче. Хоча вони підходять не всім малюкам. Матері потрібно дуже добре знати свою дитину, її потреби, щоб вибрати правильний напрям в своїй поведінці. Ось ці хитрощі:
1. Укутати малюка в пелюшки і притиснути до себе.
2. Заспівати йому пісню.
3. Качати дитини на руках. Багатьом дітям це подобається.
4. Можна спробувати зробити масаж або просто погладити його по спинці або по животику.
5. Дати йому посмоктати пустушку.
Що б ви не робили, якщо це принесе користь дитині і заспокоїть його, значить, ви зробили все правильно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Гіперопіка чи турбота за дитину