Менш ніж за 20 років людству вдалося вдвічі знизити дитячу смертність. Фонд Білла і Мелінди Гейтс показав, що в 2017 році в світі померло в два рази менше дітей, ніж у 2000. Втім, це можна віднести за рахунок значного підвищення якості медичних послуг в країнах середнього і високого достатку, оскільки ситуація з дитячою смертністю в найбідніших країнах все ще залишається незадовільною. Наприклад, різко зросла дитяча смертність в Сирії, а також в деяких бідних африканських країнах, де сьогодні ймовірність дитини молодше 5 років піти з життя в 50 (!) Разів вище, ніж у Фінляндії.
За словами експертів фонду, мільярди людей по всій планеті не мають у своєму розпорядженні 17 базовими потребами для життя, серед яких чиста вода, їжа, а також гендерна рівноправність. І до 2030 року ситуація кардинально не зміниться, як говориться у звіті фонду. Причому вони фіксують диспропорції не лише між різними країнами, а й в одному і тому ж державі, де люди в залежності від достатку можуть витрачати на освіту в два рази більше часу, що дозволить їм отримувати і більш якісне медичне обслуговування, і більший достаток.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як миття рук впливає на дитячу смертність?Цікаво, що статева нерівність спостерігається практично у всіх країнах світу, включаючи і США, які за рівнем доходу населення займає завидну 11-й рядок у світі. Сьогодні тут жінки отримують в середньому 78% від усіх доходів, які отримують чоловіки за ту ж саму роботу. В африканських і азіатських країнах ця диспропорція набагато більше. 21% дівчаток в світі сьогодні виходять заміж у віці до 18-ти