Деякі батьки з метою заспокоєння можуть давати дитині гаджет або садять її перед телевізором. Вчені з Оксвордського університету підтвердили, що такі дії перешкоджають виробленню у дитини механізму самозаспокоєння.
Екрани для заспокоєння дитини
Екрани смартфонів, планшетів, ноутбуків та телевізорів є паличкою-виручалочкою для багатьох молодих батьків. До неї з великим задоволенням вдаються як до інструментузаспокоєння для малюків, які виявляють занадто велику активність і заважають батькам займатися своїми справами. Попередні дослідження показували, що блакитне світло від цих екранів може негативно вплинути на якість дитячого сну.
І ось вчені з Оксфордського університету продемонстрували, що використання різних екранів для заспокоєння малюків не дає тим самим виробляти навичку самозаспокоєння, тобто вчитися, як самостійно заспокоюватися. Дослідники опитали батьків 575 малюків віком від 8 місяців до трьох років з приводу того, як багато часу їхні діти проводили перед екранами в період локдауну у 2020 році. Виявилося, що чим довше тривав цей екранний період, тим гірше згодом діти контролювали власні емоції.
Дослідження також показало, що цей екранний час дуже негативно впливає на розумові навички. Не дивно, що батьки стали частіше використовувати планшети або телевізори під час пандемії для заспокоєння дітей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи справді погано, якщо дитина не ходить в дитячий садок?
5 причин порушення апетиту у дітей
Шпинатний рулет з червоною рибою і вершковим сиром