У дітей, яким з раннього віку давали антибіотики, можу спостерігатись менша імунна відповідь на дитячі вакцини.
Дитяча вакцинація
Експерти попередили, що необхідні додаткові дослідження, і незрозуміло, чи пов'язане використання антибіотиків із вищими показниками проривних інфекцій.
Але дослідження засноване на ранній роботі на лабораторних тваринах і одному дослідженні на дорослих, натякаючи на те, що антибіотики можуть перешкоджати виробленню антитіл: ліки тимчасово вбивають деякі корисні бактерії, що живуть у кишечнику, і ці мікроби відіграють ключову роль у імунній функції.
Звичайні дитячі вакцини від таких хвороб, як поліомієліт, кір, епідемічний паротит та вітряна віспа, дуже ефективні. Вони працюють, впливаючи на організи вбитими або ослабленими версіями мікроба (або його частини), що навчає імунну систему боротися з чужорідними організмами, якщо дитина пізніше зіткнеться з ними. Важливо відзначити, що вакцини стимулюють імунну систему до вироблення антитіл, які розпізнають певні білки на поверхні мікробів.
Але вже давно стало зрозуміло, що діти по-різному реагують на вакцинацію. Причини такої різниці здебільшого невідомі. "Досі це була велика чорна скринька", - сказав старший науковий співробітник доктор Майкл Пічічеро. Деякі люди казали, що це невдача, але це не дуже хороша відповідь.
За словами Пічічеро, результати його команди переконливо доводять, що причиною є використання антибіотиків. І вони підкреслюють важливість використання ліків лише у разі потреби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?