Комарів приваблюють певні запахи, виділення та температура тіла, які у різних людей відрізняються. Люди з високою швидкістю обміну речовин та частим диханням швидше залучать комарів. ⠀ На малюків комарі часто нападають через те, що вони випромінюють приємний аромат, крім того, комах приваблює тонка дитяча шкіра, яку легко можна проткнути жалом. ⠀ Дуже часто у дітей трапляються алергічні реакції на такі укуси. Вся справа в антикоагулянтах, які містяться у слині комара. Вони погіршують згортання крові укушеного.
При потраплянні цих речовин в кров ми відчуваємо печіння, місце укусу починає свербіти, з'являється пухир. Така реакція у межах норми. Для алергічної реакції характерні поколювання, набряклість, червоний висип, озноб, можливий навіть набряк Квінке.
Як допомогти дитині? Покладіть місце укусу лід, протріть його настойкою календули. Це зніме набряк і зменшить свербіж. Лайфхак: протирати місце укусу можна також корвалолом. ⠀ Для профілактики укусів надягайте малюкам спеціальні браслети від комарів, оббризкуйте спреями-репелентами, блокуйте вікна за допомогою москітних сіток.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу