Про особливості перехідного віку у дівчаток - читайте у нашому матеріалі.
Перехідний вік у дівчаток
Перехідний вік у дівчаток починається умовно у 8 років і продовжується до 18. У когось він настає трохи пізніше, у когось трохи раніше, але загалом вікові рамки такі.
Тіло дівчинки в цей період швидко змінюється, інтенсивно росте, іноді за рік може додатись 7-8 сантиметрів зросту. Різко і часто змінюється настрій, з'являються прищі.
Керує цими змінами гіпоталамус, впливаючи на гіпофіз. А той, у свою чергу, починає виробляти гормони, з якими організм дитини раніше не стикався. Починається фаза статевого дозрівання.
Вже до 10 років можна побачити, що збільшуються молочні залози. Може відзначатись деяка непропорційність тіла — згодом усе прийде до норми.
Активніше працюють сальні залози, через що шкіра стає жирною, з'являється акне. Важливо підібрати та забезпечити повноцінний правильний домашній догляд. Через півтора-два роки це минеться, коли тестостерон почне знижуватися, а на зміну йому прийдуть естрогени.
Приблизно через два роки після початку перехідного віку починає рости волосся там, де його раніше не було. Саме тоді, зазвичай, починається менструація.
Важливо підготувати дівчинку до цього моменту, пояснити, що місячні – це не хвороба, а нормальний фізіологічний стан для дівчинки.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
«Мандаринки» з плавлених сирків — оригінальна і проста закуска