Дослідники з Ізраїлю попереджають, що підлітки часто не можуть відрізнити правдиві медичні новини від фейків. Це може створювати небезпеку для здоров'я.
Медичні фейки та підлітки
Підлітків часто ігнорують вчені, які оцінюють вплив медичної інформації в Інтернеті на населення. І даремно, оскільки це найактивніші користувачі інтернету, які схильні до ризику поглинання медичних фейків. Підлітки дуже активно шукають інформацію медичного характеру в інтернеті, але через якусь причину не можуть відрізняти недостовірні дані від достовірних. І це незважаючи на той факт, що підлітки чудово розуміються на нових технологіях - набагато краще, ніж особи середнього та старшого віку.
Дослідники вважали, що оскільки підлітки є дуже активними споживачами інформації в інтернеті, то вони мають і дуже добре розумітися на медичній інформації, але це виявилося не так. З'ясувалося, що підлітками можна дуже непогано маніпулювати, поширюючи серед них фейкові повідомлення, що показав експеримент, у якому взяли участь 300 молодих людей.
Серед них поширили 7 різних коротких повідомлень про користь фруктів та овочів для здоров'я. Частина містила достовірну інформацію, а частина недостовірну. 48% підлітків розпізнали достовірну інформацію, а 41% однаково довіряв як фейковим, так і достовірним повідомленням. Нарешті 11% підлітків, що прийняли в експерименті, більше довіряли фейковим і набагато менше справжнім або достовірним повідомленням.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен