Після трави мозку діти мають більше емоційних проблем. Такого висновку дійшли вчені з Інституту неврології Дель Монте.
Травми мозку та дитяча психіка
Дослідники виявили у дітей, які мали черепно-мозкові травми навіть легкого ступеня тяжкості підвищену емоційність та проблеми з поведінкою. І їхня інтенсивність була помітно вищою, ніж у ровесників, які з травмами мозку не зіштовхувалися. Подібні удари по голові досить складно ретельно дослідити, оскільки далеко не всі вони закінчуються відвідуваннями лікарів. У більшості випадків дитина просто втратить голову, якийсь час морщиться, а потім ходить із шишкою. А лікарів батьки відвідують лише у разі тяжких травм.
Дослідники використовували скани МРТ та результати обстеження дітей щодо їхньої поведінки. Їм вдалося охопити значну базу даних щодо дітей та підлітків, яка збиралася для вивчення когнітивного розвитку мозку. Аналіз показав, що навіть легкі черепномозкові травми збільшували ризик поведінкових порушень на 15%.
Найбільш високим був ризик у дітей близько 10 років. Природно, що небезпека емоційних порушень спостерігалася і в тих, хто отримував серйозніші травми голови. Щоправда, дослідники не уточнюють, як довго зберігався цей підвищений ризик і наскільки інтенсивними були емоційні порушення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен