Дослідження показало, що діти молодшого віку не повинні витрачати на контакт з екраном більше 60 хвилин. Такий висновок зробили дослідники з Університету Іллінойсу.
Малюки перед екраном
Якщо маленькі діти проводять перед екраном понад 60 хвилин, то вони демонструють найгірші виконавчі функції, порівняно з тими, хто не так часто дивиться на екран. У дослідженні взяли участь 365 дітей. Вивчали їхні харчові уподобання, траєкторія ваги від народження та до 5 років, а також час, який діти витратили на екран віком до двох років. Дані збирали 8 разів за п'ятирічний період.
В інших дослідженнях автори теж зосереджувалися на дітях та часу біля екрану, але не на найменших - тих, кому менше двох років. Зараз батьки повідомляли про деякі аспекти повсякденних звичок їхніх малюків, включаючи контакт з екранами, фізичну активність, вживання фруктів та овочів, а також солодощі.
Дослідження показало, що тривалий час біля екрану впливає на виконавчі функції та здатність до цілеспрямованої поведінки. Ці функції контролюють центри стримування, емоції, поведінку та робочу пам'ять, що утримує інформацію досить довго, щоб виконувати різні завдання. Також вони впливають і на когнітивну гнучкість, тобто здатність перемикати свою увагу між завданнями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як покращити здоров'я дітей від народження та до 4 років?
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою