Команда медиків з Університету Нью-Йорка виявила у випорожненнях однорічних дітей у 13 разів більше мікропластику, ніж у дорослих.
Мікропластик в організмі немовлят
Зазначається, що в дослідженні взяли участь десять дорослих, шість дітей у віці 1 року та три новонароджені дитини.
Про це повідомляє портал N+1 із посиланням на журнал Environmental Science & Technology Letters. У рамках дослідження фахівці визначали рівень вмісту поліетилентерефталату та полікарбонату у зразках стільця учасників.
Так, у випорожненнях дітей вміст поліетилентерефталату виявився у 13 разів вищим, ніж у дорослих. Зокрема, середня концентрація ПЕТ у калі дітей дорівнювала 36 тисяч нанограм на грам фекалій, а в калі дорослих - 2,6 тисяч нанограм на грам фекалій.
При цьому різниця у вмісті полікарбонату була не такою відчутною. Мікропластик знайшли і в зразках меконію новонароджених, але в концентраціях менше за поріг кількісного визначення.
Використавши отримані результати, фахівці розрахували, що щодня діти ковтають 83 тисяч нанограм ПЕТ на кілограм маси, а дорослі – 5,8 тис. нанограм ПЕТ на кілограм маси.
На думку медиків, мікропластик потрапляє в кишечник дітей внаслідок нагрівання пляшечок для годування, а також синтетичних килимових покриттів.
Автори дослідження відзначають, що проковтування мікропластику створює серйозну небезпеку, оскільки такі частини здатні потрапляти в кров і викликати запалення тканин та смерть.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Як визначити, чи ваша дитина виросте щасливою?
Вчені назвали риси характеру, що передаються у спадок