Раніше це робили одразу після народження малюка, але тепер лікарі трохи із цим чекають. Чому так?
перерізання пуповини
Відомо, що пульсуюча пуповина переносить достатньо збагаченої киснем крові в організм дитини, що підтримує її, навіть якщо вона затягує час свого першого вдиху.
Дихальний рефлекс проявляється в більшості дітей через 10-20 секунд після народження. Маленький організм потребує цього тимчасового проміжку для перебудови на самостійне дихання, оскільки за дев'ять місяців існування в материнському тілі такий важливий орган дихання, як легені, дитині ще не потрібен.
Після першого вдиху система постачання організму дитини перевантажується і обидві половини легень дитини розвертаються, а система кровообігу перемикається. Кров, бідна на кисень, тече тепер від серця до легень, а не до пуповини, як раніше.
Цей старий шлях автоматично блокується, відтоку крові від дитини до плаценти не відбувається. Однак у протилежному напрямку шлях ще відкритий. Таким чином, кров із плаценти надходить до організму дитини.
Метод, при якому дитину у спокійній обстановці кладуть матері на живіт і лише пізніше відокремлюють пуповину, з медичної точки зору має для малюка суттєві переваги:
- дитина отримує залишок свіжої крові, тобто отримує додаткову порцію кисню;
- вона отримує більше імунних речовин, що перебувають у пуповинній крові;
- завдяки великій кількості червоних кров'яних тілець може утворитися додатковий запас заліза в організмі.
Тому тепер із перерізанням пуповини є сенс трохи зачекати.