Зовсім скоро дітки підуть до школи, але не все там буде гладко. Як допомогти малюку адаптуватися до ситуації?
1. Приділяти більше уваги: спостерігати, грати, рекомендувати, але менше виховувати.
2. Усунути недостатню підготовленість дитини до школи: недорозвинена дрібна моторика – виникнуть труднощі у навчанні письма; не сформовано довільну увагу – малюкові буде важко працювати на уроці.
3. Звертати увагу на розвиток образного мислення: малювати, конструювати, займатися ліпленням, аплікацією, мозаїкою.
⠀
Пам'ятайте, що завищені очікування батьків формують низьку самооцінку. У дитини зростає страх перед школою та перед батьками за свою неуспішність, неповноцінність. Будь-який реальний успіх має оцінюватись батьками щиро і без іронії. Ніколи не порівнюйте посередні результати дитини із досягненнями успішніших учнів. Порівнювати дитину можна тільки з нею самою і хвалити лише за одне: покращення її власних результатів!
⠀
Допоможіть дитині знайти сферу, де вона могла б реалізувати свою демонстративність (гуртки, танці, спорт, малювання, ізостудії тощо). У цій діяльності забезпечте одразу успіх, увагу, емоційну підтримку. Підкреслюйте ту сферу діяльності, де дитина більш успішна, допомагайте здобути віру в себе: якщо ти навчився робити це добре, то поступово навчишся решті.
⠀
Ну і пам'ятайте, що будь-які емоційні прояви з боку дорослого як позитивні (похвала, добре слово), так і негативні (крик, зауваження, докори) можуть спровокувати демонстративну поведінку дитини.
А ваша дитина готова до школи?