Логопед радить завжди ставити улюблені іграшки дитини на недоступну їй висоту і заохочувати вимовити слово, що називає конкретну іграшку. Важливо не здаватися і дати йому іграшку лише тоді, коли ми отримуємо невербальний сигнал, навіть якщо він ще не розвинений (наприклад, протягнута річка, вказівка пальцем), або бачимо спробу словесного виразу (досить вимови та однієї мови).
Після відповіді дитини її потрібно похвалити за зусилля. Проводьте час, називаючи разом із дитиною різні предмети. Неважливо, називаємо ми іграшкових тварин або показуємо їх у книжках, імітуємо звуки, які вони виробляють (звуконаслідування), або знаходимося на кухні і називаємо начиння чи їжу, яку дитина їсть – все це є методом стимулювання мови та дає зразки правильної вимови.
І, нарешті, необхідно скоротити час, проведений дитиною біля телевізора. Деякі фахівці стверджують, що перегляд телевізора в ранньому дитинстві пов'язаний із затримкою мови та викликає проблеми з концентрацією уваги. Натомість ми можемо дати дітям правильні моделі діалогу, коли ми, батьки, ставимо питання, і ми ж на нього відповідаємо, щоб дати дитині впевненість у собі.
А як у вашої дитини з мовленнєвим розвитком?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини