Перше, з чим потрібно визначитися батькам, - у вашої дитини завжди мокрі простирадла, або ця проблема з'явилася недавно? Це дві різні ситуації, які називаються первинний і вторинний енурез, відповідно. І кожна з них вимагає свого підходу.
Вторинним енурезом страждає менша кількість дітей. Причини, що його викликають, як правило, пов'язані з психологічною травмою або стресом. А ось знайти пусковий механізм первинного енурезу набагато складніше.
Імовірно, на думку вчених, викликати первинний енурез у дітей можуть деякі генетичні причини або наявність подібної проблеми у одного з батьків. Багато дослідників вважають, що нетримання сечі викликає невелика затримка у розвитку нервової системи. У нормі, коли сечовий міхур повний, сплячий мозок повинен посилати сигнал в сечовий міхур не спорожнятися. Якщо нервова система дитини поки недостатньо розвинена, цей сигнал може бути дуже слабким.
Отже, з чого почати вирішення проблеми? На першому етапі треба поговорити про це з педіатром, чого багато батьків не роблять через помилкове почуття незручності. Але це важливо зробити, тому що необхідно виключити будь-які медичні причини.
Аналіз сечі може виявити інфекцію сечових шляхів або надлишок цукру. Детальне обстеження може показати наявність, наприклад, запорів, при яких може виникати тиск на сечовий міхур, що провокує мимовільне сечовипускання.
Іноді середнє нічне нетримання сечі може виникнути, якщо дитина пережила сильну психологічну травму. Наприклад, якщо він був свідком пожежі або іншого сильного потрясіння. Таким дітям, можливо, буде потрібна додаткова консультація або допомога психолога.
Отже, як можна боротися з проблемою нічного нетримання сечі у дітей? Перший спосіб - можна встановити спеціальний датчик вологості.
Другий метод полягає в тому, щоб розбудити дитину через два або три години після того, як вона лягла спати, і попросити сходити в туалет.
Дуже важливо надати психологічну та емоційну підтримку дитині. Не карайте дитину за нічне нетримання сечі. Постарайтеся її підтримати: поговорити і налаштувати на позитивний лад. Ви повинні переконати дитину, що вона у кінцевому підсумку переросте цю проблему.