Багато батьків вважають, що якщо підліток хоче випити, краще самим налити йому вдома, щоб він був під наглядом і можна було регулювати кількість випитого. Проведені дослідження показують, що таке переконання не тільки наївне, але і вкрай шкідливе для дитини. Статистичні дані вказують на те, що подібна поведінка батьків є потуранням і в багатьох випадках лише підштовхує підлітка до алкоголізму та наркоманії.
Сучасні батьки часто вважають споживання алкоголю невід'ємною частиною дорослішання дитини і прагнуть взяти в ній участь, щоб замість них це не зробила вулиця. Але дослідження показують, що повна заборона на вживання алкоголю для неповнолітнього підлітка - найдієвіша міра профілактики алкоголізму серед підлітків.
Вчені США і Австралії провели спільне дослідження серед семикласників. В опитуванні брало участь майже дві тисячі учнів. Підлітки повинні були двічі анонімно заповнити анкету - перший раз у сьомому класі, другий раз через два роки - у дев'ятому.
У сьомому класі 59% австралійських і 39% американських підлітків вже вживали спиртне. Дві третини юних австралійців робили це під наглядом старших, в той час як в Америці з дозволу дорослих пили менше третини дітей.
До дев'ятого класу вживали алкоголь вже 71% австралійських підлітків і тільки 45 американських. Більше 30% підлітків з Австралії і 20% з Америки повідомили, що відчували нудоту і блювоту від алкоголю, втрату контролю над собою і похмілля. Виявили у себе ознаки алкогольної залежності 15% і 10% підлітків відповідно.
Таким чином, статистика наочно показує, що дорослі, хоч і керувалися благими прагненнями, самі того не розуміючи, підштовхували дитини до діагнозу «підлітковий алкоголізм». Дозвіл пити вдома не захищає дитину від алкогольної залежності та інших згубних наслідків, пов'язаних з вживанням алкоголю. Навпаки, домашнє потурання знижує самодисципліну підлітка і розмиває межі дозволеного.
Дане дослідження лише ще раз підтверджує, що алкоголізм і наркоманія підлітків мають причини в родині.