Шипшина - чемпіон за змістом вітаміну С, давати його дітворі можна з чотиримісячного віку. Але потрібно враховувати, що цей корисний для імунітету продукт виводить калій з організму. Тому якщо даєте відвар шипшини, в той же час давайте курагу, родзинки, банани - все, в чому міститься калій і що дозволяє вік дитини. Чай із шипшини продається в аптеці, але і вдома його легко приготувати. Дві столові ложки свіжих або сушених ягід залити літром окропу і залишити на ніч у термосі або обгорнувши рушником.
Підвищуємо імунітет дитини
2. Замість цукру додавати в їжу мед.
Це правило, звичайно, дійсно тільки для тих діточок, у яких немає алергії на мед. До речі, алергія саме на цей корисний продукт зустрічається тільки у 2% людей у світі. А міф про гіпераллергенності меду викликаний його масовими фальсифікаціями. Мед багатий мікро-і макроелементами, ферментами і вітамінами, а особливо корисний стільниковий мед. Ось один відмінний рецепт. Знадобиться : 200 грам кураги, 200 грам родзинок, 200 г волоських горіхів, 200 грам чорносливу, 3 столових ложки меду і один лимон. Сухофрукти промити, обдати окропом, просушити. Лимон помити, порізати на шматочки, видалити кісточки. Прокрутити все через м'ясорубку. У суміш, додати мед і гарненько перемішати. Зберігати в холодильнику, приймати по чайній ложечці перед сніданком.
3. Додавати в салати і супи пару подрібнених зубчиків часнику.
Часник має найсильнішими бактерицидними властивостями. Крім того, до його складу входить аденозин - похідна нуклеїнової кислоти, яка, у свою чергу, є будівельним матеріалом для ДНК і РНК. А ще в часнику є селен, германій і кремній, які забезпечують активність вітамінів С і Е. Частину своїх корисних властивостей часник зберігає і при термічній обробці, тому його можна додавати, наприклад, і в тушковані овочі. А під час епідемії грипу постійно тримаєте в дитячій тарілку з дрібно нарізаним часником - це насичує повітря фітонцидами, завдяки яким організм більш ефективно протистоїть різним вірусам. Багатьох бентежить запах з рота після страв з часником. Щоб від нього позбутися, досить пожувати листочок м'яти або гілочку петрушки.