1. Дитина відмовляється від їжі. Цей симптом пов'язаний з болем при контакті з їжею і інтоксикацією організму.
2. Підвищення температури тіла. Гострий вірусний стоматит починається у діток бурхливо, без ознак кашлю або нежиті, температура тіла може сягати 39-40 градусів.
3. Збільшення лімфатичних вузлів. Реакція лімфовузлів є закономірною і відображає поширеність інфекції. Частіше збільшуються підщелепні лімфовузли.
4. Десна припухають і кровоточать; спостерігається підвищене слиновиділення.
5. На слизовій поверхні порожнини рота утворюються хворобливі виразки. Можуть з'явитися висипання навколо рота (характерні для тяжкого перебігу герпетичного стоматиту).
У гострий період хвороби твоєму маляті дуже боляче їсти. Спробуй давати їжу теплою і в перетертому вигляді, тоді вона не буде так сильно подразнювати порожнину рота. Рекомендуються нежирні кисломолочні продукти, а також нежирне молоко, так як у дитини, хворої стоматитом, жири погано засвоюються і викликають розлад кишечника. Давай овочеві відвари, добре протерті варені овочі, розварені каші, вермішель, яйце некруто, рідкий омлет. М'ясо та рибу - тільки у вареному вигляді і двічі пропущеними через м'ясорубку.
Повністю виключи все солоне і кисле, обмеж солодощі. Годуй дитину не частіше трьох-чотирьох разів на день і нічого не давай в проміжках. Перерви потрібні, щоб могли подіяти ліки, а також щоб якомога рідше травмувати слизову оболонку. Запропонуй малюкові відвар ромашки, шипшини. Не ігноруй вітаміни - вони допоможуть ослаблому організму швидше впоратися з недугою.
Увага: інфекційний стоматит заразний! Виділи малюкові окремий посуд, рушник, іграшки. Кімнату, в якій він знаходиться, часто провітрюй, регулярно роби вологе прибирання.
Кандидоз нам не страшний!
При правильному лікуванні грибкова форма стоматиту легко виліковна. Протирай ротик карапуза ваткою, змоченою в розчині питної соди (1 ч. л. На склянку кип'яченої води). Таким же розчином обробляй соски, якщо ти годуєш грудьми. Існує думка, що нальоти молочниці можна видалити, змазуючи їх цукровим сиропом. Звичайно, ваткою, змоченою сиропом, можна механічно видалити бляшки, але при цьому створюється середовище, сприятливе для розмноження грибів Candida.