Експерименти на рибках допомогли виявити дієвий препарат.
Нові ліки для лікування епілепсії
Нейробіологи з Каліфорнійського університету (Сан- Франциско) встановили , які ліки найкраще застосовувати при синдромі Драве - важкій формі дитячої епілепсії . Захворювання невиліковне , проте підтримувати стан хворого на оптимальному рівні можна . Вчені якраз і задалися питанням : яка терапія найбільш ефективна в даному випадку .
Синдром Драве , або епілепсія дитинства , вражає 1 дитину з 30 тисяч . Хвороба проявляється вже на першому році життя. Основні її симптоми - часті судомні напади і важкі неврологічні і психічні порушення .
Спеціально для проведення дослідів нейробіологи вивели лінію даніо - реріо з мутацією в гені SCN1A (саме цей ген уражається при синдромі Драве ) . Ці рибки давно використовуються в біологічних експериментах , оскільки їх геном на 80 % співпадає з геномом людини. У загальній складності на даніо - реріо було протестовано близько 320 різних хімічних сполук.
З'ясувалося , що найдієвішим препаратом є клемізол ( clemizole ) , який широко використовувався в середині 20- го століття в якості антигістамінного засобу, проте лікарі скоро відмовилися від нього через його малу ефективність . Саме клемізол зупинив у рибок судомні напади , причому всього лише через десять хвилин після застосування . Причина такого швидкого ефекту поки не встановлена. Вчені також випробували інші антигістамінні ліки ( десять видів) , але всі вони виявилися бездіяльними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Що повинна вміти дитина, перш ніж іти до дитячого садка?