Педіатр Дар'я Власенко розповіла, як на тривалість симптомів СOVID-19 впливає блукаючий нерв.
Вплив коронавірусу на блукаючий нерв
Вже відомо, що вірус істотно впливає на роботу нервової системи людини. Проте нещодавно науковці з Іспанії провели пілотне дослідження питання впливу захворювання на блукаючий нерв.
Лікар пояснила: блукаючий нерв є найдовшим в організмі людини. Він проходить від головного мозку, до тіла і пов'язаний із серцем, легенями, кишечником та кількома м'язами, які беруть участь у процесі ковтання. Тому цей нерв відіграє істотну роль у деяких важливих функціях організму, таких як частота серцевих скорочень, мова, блювотний рефлекс, потовиділення і травлення. ⠀ "Автори дослідження заявили, що інфекція SARS-CoV-2 може призвести до тривалих симптомів COVID, таких як дисфонія (проблеми з голосом), дисфагія (утруднене ковтання), запаморочення, тахікардія (прискорене серцебиття), ортостатична гіпотензія та діарея", - розповіла вона.
Таким чином, згідно з висновками вчених, за деякі симптоми захворювання та його наслідків зазнає пошкодження саме блукаючого нерва. Це стає "центральною" причиною тривалості течії COVID-19.
Отримані результати можуть свідчити про те, що препарати для усунення дисфункції блукаючого нерва можуть виявитися ефективними проти тривалого соvid-19.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу
7 ознак, що дитина не висипається
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен