Заїкання - це складне захворювання, яке супроводжується порушенням мови з повторенням окремих слів або звуків. Ця хвороба зустрічається як у дітей, так і у дорослих. Діти піддаються лікуванню легше, і процес одужання у них йде набагато швидше, ніж у дорослих. Але, тим не менш, усунути заїкання у дорослого теж можливо. І через кілька місяців лікування людина зможе повернутися до нормального спілкування.
Мовний бар'єр
1. Так як заїкання носить характер неврозу, то і лікується воно психологічними методами. Найголовніше, щоб людина, яка страждає заїканням, сама прагнула до одужання, і могла би повністю відкритися фахівцю.
2. Заїкання не виникає на порожньому місці. Обов'язково щось передувало цьому: страх, біль, образа, тривога. Просто людина цього не пам'ятає. Хороші результати в лікування заїкання дає метод гіпнозу, при якому спливає минула ситуація, що вимагає погляду з боку.
3. Психологічний метод включає в себе і практичні дії з подолання страху спілкування з оточуючими. Дуже хорошою вправою в цьому випадку є виступ на публіці. Для цього потрібно записатися в театральну студію і брати участь у виставах. Починати можна з невеликих текстів, а потім вже грати великі ролі.
4. У комплекс лікування заїкання дуже добре включити спеціальні дихальні вправи за методом Стрельникової А.Н. Наприклад, вправа "долоньки": Встаньте прямо, а руки зігніть в ліктях. Долоні поверніть від себе. Руки треба тримати таким чином, щоб лікті спрямовані були вниз. Тепер одночасно зі стисканням куркулів робіть галасливі різкі вдихи носом (4 вдиху поспіль без видиху). Потім видихніть, опустіть руки і відпочиньте 3-4 секунди. Потім вправу в 4 вдиху повторюємо ще 24 рази (з видихом і відпочинком між циклами).
5. Зменшити прояв заїкання можна шляхом спокійного і розміреного вимови слів. Намагайтеся встати або сісти в рівну позу, говорити спокійним голосом, витрачати дихання економно. Також можна затримувати дихання на момент вправи. Слід говорити нижче звичайного тону, не натискаючи на приголосні, але при цьому злегка розтягуючи голосні літери.
6. Який би хороший фахівець не був, 90% успіху лікування заїкання залежить від самого пацієнта. Наскільки відповідально людина буде виконувати запропоновані рекомендації і займатися своїм самовдосконаленням, настільки вираженим буде результат лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен