Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


Вирівнювання зубів: всі можливі методи

08:30, 02 Лют 2016 · Категорія: Лікування, Стоматологія · Переглядів 4076 · 

Лікар-стоматолог вже давно не асоціюється із зубним болем. Завдяки розвитку технологій, своєчасній профілактиці і сучасним ефективним засобам для чищення зубів карієс, пульпіти і абсцеси йдуть на другий план, а на перший план виходять менш очевидні, але не менш важливі стоматологічні проблеми. Сьогодні ми поговоримо про вирівнювання зубів: кому і навіщо воно потрібно і як цей процес відбувається в сучасній стоматології.


Вирівнювання зубів

Вирівнювання зубів



Коли необхідне вирівнювання зубів?
Вирівнювання зубів потрібне в тих випадках, коли спостерігаються різні порушення прикусу. Це можуть бути як чисто естетичні, так і функціональні проблеми. У першому випадку вирівнювання зробить життя більш комфортним, надавши краси усмішці і впевненості її власникові; у другому випадку вирівнювання зубів так само необхідне, як терапевтичне лікування при карієсі - якщо не вживати ніяких заходів, проблема посилиться і приведе до плачевних наслідків. На жаль, найчастіше функціональні проблеми йдуть рука об руку з естетичними.

Які проблеми приховують у собі нерівні зуби?
Нерівні зуби - це не тільки негарно, але часто призводить до цілого ряду функціональних проблем. Порушення прикусу на рівні зубів і зубних рядів - нерівний зубний ряд, зсув або нахил окремих зубів, скупченість або ж, навпаки, дуже великі проміжки між зубами - загрожують виникненням бруксизма (неконтрольованого скрипу зубами, найчастіше уві сні) і клацань щелепи, що говорить про порушення в роботі скронево-нижньощелепного суглоба; дефектами дикції, нерівномірним розподілом навантаження, а отже - перенапруженням окремих м'язів обличчя, головними болями, мігренню, порушеннями роботи шлунково-кишкового тракту (через неякісне пережовування їжі), навіть порушеннями постави і плоскостопістю.

Які способи вирівнювання зубів використовують?
Якщо мова йде про серйозні порушення прикусу у дорослих, що спостерігаються не тільки на рівні зубів і зубних рядів, а й на рівні щелеп, може знадобитися хірургічне втручання, однак це відбувається досить рідко. У більшості випадків буває досить ортодонтичного лікування, в окремих випадках супроводжується видаленням деяких зубів (найчастіше зубів мудрості), а в разі незначних чисто естетичних проблем рішенням цілком може бути установка ортопедичних конструкцій. Розглянемо кожен із способів докладніше.

В ТЕМУ: Вирівняти зуби відтепер можна без брекетів

Вирівнювання зубів за допомогою ортодонтичних конструкцій
Тут мова в першу чергу йде про вирівнювання зубів брекетами. Ці всім відомі конструкції за останні кілька років зазнали значних змін і вже не обіцяють таких хворобливих відчуттів і побутових незручностей, як ще десять років тому. По-перше, брекети стали самі по собі набагато естетичнішими, навіть їх металевий різновид, не кажучи вже про нові види брекет-систем - керамічних, сапфірових, лінгвальних. Установка брекетів - це ефективний і надійний спосіб вирівнювання зубів, який вимагає від півроку до двох з половиною років носіння, залежно від складності проблеми, а після зняття - установки ретейнера. Насчет ретейнера - тонкого непомітного дроту, що кріпиться до задньої поверхні зубів і не дає їм повернутися у вихідне положення - думки фахівців розходяться. Хтось вважає, що ретейнер необхідно ставити на термін у два рази довше, ніж носилися брекети, хтось вважає, що місце йому на зубах на все життя.

Які існують альтернативи брекетам
Якщо мова йде про маленьких дітей, яким брекети не ставлять, тому що не до кінця сформувався прикус, їм зуби вирівнюють за допомогою знімних пластинок, трейнерів та інших конструкцій, підібрати які може тільки фахівець. У разі з дорослими пацієнтами ортодонта та підлітками абсолютно рівноцінної в плані ефективності і більш кращою в плані зручності та естетики альтернативою є елайнери.

Елайнери - це прозорі капи зі спеціального матеріалу, абсолютно непомітні на зубах, які вирівнюють зуби так само ефективно, як і брекети, але при цьому можуть при необхідності зніматися - під час їжі, чищення зубів або тоді, коли це необхідно власнику.

У чому перевага елайнерів: елайнери, як уже було сказано, абсолютно непомітні на зубах навіть з близької відстані, не викликають фізичного дискомфорту, не вимагають частих відвідин лікаря, при необхідності знімаються. Єдине, що може знизити ефективність роботи елайнеров - це недисциплінованість володаря. Якщо носити капи менше 20 - 22 годин на добу, ефекту не настане.

Якщо проблема нерівних зубів є чисто естетичною, з нею допоможуть впоратися ортопедичні конструкції - вініри і люмініри, коронки, вкладки. Однак необхідно пам'ятати, що ці "накладки" на зуби допоможуть тільки в тому випадку, коли порушення незначні, в інших випадках потрібно ортодонтичне лікування на брекетах або елайнер.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

6:30
5 позитивних ефектів для здоров'я, котрі приносять коти
7:30
Кліщі атакують. Як вберегтися і що робити, коли вас вже вкусили
23:30
11 видів алергії, про які ви навіть не підозрювали
17:30
Секрети правильного лікування гастриту
9:30
4 патології, через які людину може кидати в жар
7:30
7 хвороб, котрі можна підхопити від домашніх тварин
17:30
6 видів терапії для реабілітації після інсульту
7:30
Коли кашель може вказувати на проблеми з серцем
21:30
Шкода для організму, яку спричиняє брак сну
10:30
5 позитивних ефектів від поїздки в санаторій
8:30
Що робити, коли замучила печія
22:30
7 популярних міфів про цукровий діабет
21:56
Чим полегшити свербіж після укусу комара
12:30
Як зробити, щоб нежить не перейшов у гайморит
9:30
Симптоми, котрі вкажуть на літню ангіну
23:30
Коли варто йти до лікаря, щоб жити довго
22:30
6 видів антисептиків. Як їх правильно використовувати
13:30
7 міфів про сезонну алергію, котрі вже час спростувати
13:30
7 причин, чому людина відчуває сильну втому
8:30
Гарячий чай при болю в горлі - це абсолютне зло
23:30
Ознаки того, що вашому кишківнику потрібна допомога
22:30
5 порад, які допоможуть зупинити гикавку
17:30
Хвороба, яка може призвести до повної глухоти
13:30
Як конкретно алкоголь шкодить нашому організму
8:30
Хвороба, на котру вказує часта печія
15:30
Перші ознаки хвороби щитовидної залози
13:30
Перші симптоми хвороби Альцгеймера
23:30
Що робити, коли після операції з'явилася грижа
8:30
Вроджена патологія. Як побороти кісту на шиї
22:30
Для чого колоти в суглоб гіалуронову кислоту
21:30
Чому можуть розходитися м'язи живота
19:30
9 випадків болю в грудях, за яких треба викликати швидку
22:30
4 кроки для профілактики діабету
9:30
9 показань для проведення електрофорезу
23:30
4 етапи підготовки до колоноскопії
17:30
Чому в людей буває діабетична стопа
13:30
Режим харчування для хворого на целіакію
7:30
Перша допомога після укусу змії
19:06
Чи варто проколювати пазуху при гаймориті
11:15
Жахливі наслідки варикозу, якщо його не лікувати
Здоров'я в соцмережах: