Детальніше про те як витягнути кліща читайте на сайті "Країна здоров'я".
Кліщ
Ви маєте розуміти, що вірогідність захворіти на кліщовий енцефаліт, бореліоз та інші інфекції, що передаються з кліщами, залежить від кількості вірусу, що потрапив під час укусу комахи. Чим раніше ви заберете паразита, тим краще.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Кліщів зручно забирати вигнутим пінцетом або хірургічним затискачем, хоча може підійти і будь-який інші щипці. При цьому комаху треба захопитии ближче до хоботка, потім обережно підтягуйте, підкручуючи навколо своєї осі в зручну сторону. Зазвичай, через 1-3 оберти кліщ витягується повністю разом із хоботком. Якщо ж паразита спробувати висмикнути, швидше за все відбудеться розрив.
Забирати кліща треба дуже обережно, не здавлювати тільце щоб не видавити часом в ранку збудників хвороби. Важливо не розірвати кліща при видаленні – частинка, що залишиться в шкірі може викликати запалення або нагноєння. При цьому треба врахувати, що при відриванні голівки кліща процес інфікування може продовжуватись, так як в слинних залозах і протоках присутня значна кількість вірусу кліщового енцефаліту.
Якщо при видаленні комахи голівка таки відірвалась, вона має вигляд чорної крапки, місце просмоктування протирають ватою або бинтом з спиртом, а далі видаляють шматочок стерильною голкою так, ніби ви забираєте звичайну скалку.
Проте, не мають під собою ніякого підґрунтя видумані пораді і їх дотримання може бути просто небезпечним для життя. Наприклад, версія, що для кращого видалення місце треба змастити олією. Можливо це і перекриє дихальні отвори кліща і він помре, але при цьому так і залишиться в шкірі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою