Екзема - хвороба, яка викликає руйнування захисного бар'єру шкіри.
У більшості людей, які страждають екземою, особливо на атопічний дерматит, чутлива шкіра розвивається у віці до п'яти років. Симптоми включають сухість та свербіж шкіри. У клініці Майо відзначили, що на шкірі можуть з'являтися "плями від червоного до коричнево-сірого". У деяких людей можуть з'явитися невеликі опуклі нерівності, через які витікає рідина і покривається кіркою при подряпинах.
Крім того, поширені випадки, коли шкіра потовщується, опухає, тріскається або лущиться. Це довічний стан шкіри може зникнути протягом декількох років, а потім повернутися.
Дослідники зУніверситету Британської Колумбії виділили ключовий фермент, що викликає екзему, - фермент Granzyme B. Між клітинами нашої шкіри знаходяться білки, які міцно закріплюють їх разом. При деяких запальних захворюваннях, таких як екзема, Granzyme B секретується клітинами і роз'їдає ці білки.
Це призводить до ослаблення зв'язків, а також до подальшого запалення і свербіння шкіри.
Потім дослідницька група виявила, що "вибиваючи Granzyme B за допомогою генетичної модифікації або придушуючи його за допомогою гелю для місцевого застосування", можна значно знизити важкість екземи. Інгібування Granzyme B може допомогти запобігти пошкодженню шкірного бар'єру.
Дослідження надає докази того, що препарати місцевої дії, націлені на Granzyme B , можуть використовуватися для лікування пацієнтів з екземою та іншими формами дерматиту.
Однак вчені відзначили, що до комерційно доступного лікування, націленого на Granzyme B , ще далеко.