Хвороба може проявитися в будь-якому віці і мати різну ступінь вираженості: від невеликого почервоніння тканин до крайньої стадії захворювання - виразкової хвороби шлунка. Як правило, поштовхом для її розвитку стає нерегулярне харчування, неякісна їжа, шкідливі звички, хронічна втома і, звичайно ж, стреси.
Зазвичай гастрит має такі головні симптоми:
1. Відчуття важкості та здуття
2. Відрижка
3. Печія
4. Різкий біль "під ложечкою" (епігастральна ділянка).
Якщо такі симптоми виникли, варто звернутися до лікаря. Але ні в якому разі не ставити сам собі діагноз "гастрит", адже за перерахованими симптомами може ховатися зовсім інша хвороба (до прикладу, серцева).
Для того, щоб повністю вилікувати хворобу, знадобиться витратити приблизно стільки ж часу, скільки "людина" "її" заробляла. Враховуючи, що гастрит - це довга та наполеглива "праця" людини по руйнуванню слизової оболонки свого шлунка, а саме: нераціональне і несвоєчасне харчування, стреси, які мали місце протягом декількох років, тому й лікування також займає роки. При цьому воно не порушує звичного способу життя, а лише вносить деякі корективи.
Людині, яка дійсно хоче повністю вилікувати гастрит, доведеться виключити з раціону жирну та смажену їжу, копченості. Категорично небажані екстрактивні продукти харчування (бульйон, кава, міцний чай, шоколад), які викликають налмірне виділення шлункового соку, збільшуючи пошкодження слизової оболонки. Також неприпустимі алкоголь і тютюн. Між тим, хворий може спокійно вживати всі інші продукти: м'ясо, рибу, кисломолочні продукти, овочі та фрукти.
Отож, майже для половини людей гастрит є темою актуальною. Головними ліками стане здорове харчування, вживання правильних медикаментів та зміна звичного раціону.