При кашлі лікарі часто прописують кодеїновмісні препарати, проте тривалість їхнього прийому обмежується трьома-п'ятьма днями. Пити такі ліки без призначення та контролю лікарів, перевищуючи рекомендовані інтервали, небезпечно.
Шкода сиропів від кашлю
Кодеїн впливає на центральну нервову систему, що викликає сонливість, слабкість та головний біль.
Найчастіше батьки прагнуть прискорити одужання і замість однієї ложки сиропу від кашлю дають дитині п'ять-шість ложок. Однак це категорично заборонено.
Для дитини віком від 6 до 12 років максимальна добова доза кодеїну не повинна перевищувати 60 міліграмів, а у дітей молодшого – ще менше. Дорослим рекомендується не більше 120 міліграмів на добу. Приймають препарати не більше п'яти днів.
Якщо доза перевищується, особливо протягом кількох днів, то може спостерігатися різна негативна симптоматика, аж до отруєння. Кодеїн впливає на центральну нервову систему. Спочатку він може викликати ейфорію, покращення настрою, але при перевищенні доз у дітей, зокрема, спостерігається сонливість, слабкість, можуть виникнути раптові напади головного болю, значне зниження концентрації уваги.
Зловживання кодеїновмісним препаратом може викликати у хворого галюцинації або помилкові спогади. Згодом це загрожує звиканням до ліків, попередив Євдокимов, наголосивши на важливості дотримання рекомендацій лікаря.
Нагадаємо, також фахівці радять не зловживати знеболюючими з кодеїном – зловживання такими ліками може спричинити пошкодження печінки, нирок або спричинити гострий панкреатит.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини