В неділю українці святкуватимуть Медового Спаса. Які є традиції в цей день і що варто знати? Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Господині печуть пироги з маком
Мед, який збирають бджолярі напередодні свята Маковея, вважається особливо корисним, цілющим. У свято Медового спаса православні християни йдуть до церкви, де проходять святкові служіння та освячується мед. Люди ходять один до одного в гості і дарують медові продукти.
Князь Володимир хрестив Київську Русь напередодні Маковія, тому свято ще прийнято називати Спасом на воді, або Мокрим, особливу повагу віддається воді. 14 серпня православні священики проводять мале водосвячення. Прийнято вважати, що вся природна вода (росса, водойми) має цілющі властивості в цей день. Саме тому рекомендується скупатися зі сходом сонця, щоб змити всі негаразди і оздоровитися.
Ще одним головним героєм Першого Спаса крім меду є мак. До 14 серпня всі маківки остаточно дозрівають. Мак так само вважається цілющим, і додатково може захистити від пристріту і нечисті, якщо розсипати освітлений в церкві свіжий мак по щілинах біля дверей будинку.
Господині печуть пироги з маком і подають їх, рясно поливаючи медом. Такі частування несуть в гості до близьким і друзям. Спас - це спосіб сказати природі «спасибі» за врожай і можливість просити Бога про благополуччя для сім'ї.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому мамам хлопчиків дуже пощастило?
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою