Сон - особливий стан організму, який властивий людині, багатьом тваринам і навіть деяким комахам. Чи усі люди можуть бачити сни та цікаві факти про сон - читайте у "Країні здоров'я".
Сон є невід'ємною частиною нашого життя і, головним його чинником є ступінь освітлення, хоча, це не заважає іспанцям із задоволенням спати вдень під час сієсти.
Всі люди бачать сни. Навіть якщо вам здається, що ви їх не бачите. Людина може просто не запам'ятовувати сни. Цікаво, що люди, які народились сліпими не бачать сни. Їхні сни обмежені нюхом, звуками, дотиком, емоціями і смаком. Осліплі на певному життєвому етапі, як і всі інші, бачать сни.
Уві сні ми бачимо обличчя тільки тих людей, яких бачили в житті. Ми можемо їх не знати і не пам'ятати, але ми їх вже бачили. Протягом п'яти хвилин після пробудження, людина може пам'ятати близько половини побаченого увісні. Потім, тільки десяту частину. Близько 12% людей бачать виключно чорно-білі сновидіння. Серед тих, хто молодше 25 років, цей відсоток ще нижче - 4,4%. Кількість тих, хто бачить кольорові сни, з кожним днем стає все більшою. Вчені впевнені, що це пов'язано з переходом від чорно-білого до кольорового телебачення.
Найчастіше, сновидіння демонструють негативні, а не позитивні емоції. Найбільш популярним емоційним станом уві сні є тривога. Загальна тривалість сновидінь в середньому становить від одного до двох годин. Чоловіки бачать у снах близько 70% чоловіків, у той час як у жінок пропорція «чоловіки-жінки» приблизно рівна.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою