Технологія віртуальної реальності включає в себе комп'ютерні програми, які створюють симуляцію навколишнього середовища. Людина може оглядати її через спеціальні проектори, включаючи невеликі, які і ставляться в окуляри або шоломи, або великі, що транслюють зображення на стінки кімнат. Віртуальну реальність активно використовують з 2000 року в спеціальних клініках для зменшення рівня болю у пацієнтів з опіками. І з деякого часу ця методика стала широко розповсюджуватися. Її ідея полягає в тому, що активно залучені в те, що вони бачать, пацієнти відволікаються від думок про біль.
Крім того, деякі фахівці вважають, що якщо прибрати емоційні асоціації, пов'язані з болем, то можна буде добитися тривалого ефекту, так як мозок натренується взагалі не реагувати на больові сигнали. Ця методика поширилася на пацієнтів, які відновлюються після інсультів, вона допомагає жертвам дихальних порушень, так як просуває різного роду дихальні вправи. З деяких пір віртуальну реальність стали використовувати при лікуванні навіть пацієнтів з аутоімунними хворобами на зразок вовчака, при якій імунітет атакує власні тканини людського тіла, викликаючи сильні болі в животі та спині.
Трохи раніше деяких хворих після інсульту занурювали в воду, яка допомагає утримувати погано піддається контролю тіло, симулюючи подобу невагомості. Однак, вода ускладнювала їхнє пересування, через що вони набагато швидше втомлювалися. Віртуальна реальність виступає в ролі свого роду гри, де від рівня до рівня складність зростає. Практика показує, що ця методика ефективніша, ніж усі, які існують зараз.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Віртуальна реальність у пластичній хірургії