Хронічне ж безсоння викликає ряд захворювань. Серед лідерів - депресивні неврози, змішані тривожно-депресивні неврози.
Іноді безсоння - результат зміни часових поясів. Щоб перейти на новий режим, звичайно потрібно десь три дні. Вцілому ж люди не дотримуються гігієни сну, тобто не підтримують здоровий режим сну і відпочинку.
Лікарі радять в один і той же час лягати і вставати. Не можна перед сном здійснювати активну фізичну і розумову діяльність. Тіло повинно розслабитися мінімум за годину до сну.
Переїдання, вживання стимулюючих напоїв, сигарети також ускладнюють ситуацію. Зате відомо, що вуглеводні продукти допомагають заснути.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Людство може припинити своє існування до 2050 рокуВажка робота обов'язково передбачає перемикання по приходу додому. Тільки так можна нормально виспатися. До речі, зігрівання кінцівок прискорює настання сну. Ідеальна температура для сну - 18-25 градусів.
Штучне освітлення, інтенсивний робочий графік, стрес, - ось основні винуватці. Вихід є в спорті, дотриманні режиму у вихідні дні.
Щоб підбадьоритися зранку, потрібно включити яскраве світло або вийти на вулицю, на балкон і вдихнути свіжого повітря, випити чай або каву, зробити невелику зарядку.
На початку робочого дня бажано включати не жовте, а яскраве біле або блакитне світло, адже воно перешкоджає виробленню гормону сну, мелатоніну, і усуває сонливість.
Потрібно знати, що десятихвилинний сон відновлює активність мозку на одну годину. Тому іноді навіть нетривалий сон допомагає "перезавантажити" мозок. Але практикувати це варто тільки особам, які не страждають безсонням.