В ході спостережень за участю великої кількості людей вчені довели, що шкідливі викиди зістарюють легені на два роки, а також збільшують ймовірність розвитку смертельно небезпечних хвороб респіраторної системи, які відомі під загальною назвою хронічне обструктивне захворювання легень або ХОЗЛ. Цю хворобу діагностують у тому випадку, якщо в легенях відзначаються запальні процеси, пошкодження або звуження дихальних шляхів. ХОЗЛ невиліковне, а терапія спрямована на уповільнення його прогресування. Однак, з часом у пацієнтів виникає задишка, все частіші інфекції грудей, кашель з кров'ю. Хвороба скорочує тривалість життя відчутно і призводить до смерті.
Дослідження показало, що люди з низьким достатком ризикують зіткнутися з ХОЗЛ частіше, ніж їх більш забезпечені однолітки, навіть якщо рівень забруднень повітря у них однаковий. Автори дослідження вважають, що причиною цього є низька якість осель, а також обмежений доступ до послуг охорони здоров'я у людей з невеликим достатком. Крім того, люди з бідних сімей в дитинстві стикаються з брудним повітрям частіше, ніж діти із забезпечених сімей, а дитячий вік критично важливий для формування дорослого здоров'я.
Британські вчені провели один з наймасштабніших аналізів впливу забрудненого повітря на респіраторну систему людини. Він підтвердив прямий зв'язок між забрудненнями і хронічними обструктивними захворюваннями легень.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дівчина три місяці харчується повітрям