Всі ми чули про те, що синє світіння екранів телефонів, ноутбуків і телевізорів ночами шкідливо для людини, так як негативно впливає на якість сну. І ось тепер дослідники з Університету Манчестера припустили, що це не зовсім відповідає дійсності. Експеримент за участю лабораторних мишей показав, що приглушений синій світло насправді виробляє менший вплив на циркадні ритми тварин, ніж більш яскравий жовтий світло. Це цілком співвідноситься з результатами досліджень, які припустили, що більш спокійні і м'які тони на зразок тих, що використовується при нічному режимі різного роду приладів, значно рідше змушують людей не спати ночами.
Замість цього подібного роду пристрої, що змінюють світ екранів, кілька заплутують наш мозок і впливають на сон. У реальності, як показало дослідження, синє світло пов'язаний з сутінками і чинить менший вплив на мозок, ніж набагато менш природний для темного часу доби жовте світло. Адже жовтий - це еквівалент яскравості, тобто денного освітлення. За словами авторів дослідження, натуральний світло в сутінковий період часу між заходом і сходом якраз синій, тому синє світіння ночами для нас є більш природним.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Синє світло знижує артеріальний тискДо сих пір було прийнято вважати, що синє світло імітує денне освітлення і зменшує рівень гормону мелатоніну, який регулює циркадні ритми і занурює людини в сон. Через це ми ночами не можемо заснути. Але дослідники з Манчестера довели, що синє світло не робить такого впливу на мозок. Результати їх досліджень опубліковані журналом Current Biology.