Під час спостережень за шимпанзе в одному з американських зоопарків вчені помітили, як дві цих мавпи сформували дует, який демонстрував танцювальне поведінку, дуже схоже на аналогічні рухи у людей. Раніше нічого подібного у мавп не відзначалося, і це породило питання про те, як взагалі виникла людська танець. Дослідники з Університету Уорвіка в Великобританії також з'ясували, що рівень координації, синхронності і ритму у двох самок шимпанзе збігався з тим, що спостерігається у учасників оркестру, виконуючого той же самий музичний фрагмент. Інші тварини також демонстрували здатність розважати самих себе ритмічними рухами.
Однак це вперше, коли подібного роду руху викликаються нелюдиноподібних приматами або сигналами, як говориться в дослідженні, опублікованому журналом Scientific Reports. Хоча описане вченими явище, можливо, представляє нову форму поведінки в неволі цих чудових представників мавп, даний випадок змусив дослідників зацікавитися еволюцією людського танцю для того, щоб визначити, як він міг з'явитися і стати одним з найбільш розкішних і яскравих виразників наших почуттів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Танці допоможуть позбутись від зайвого жиру"Танець це ікона людської виразності, - говорить один з учасників дослідження Адріано Ламейра (Adriano Lameira). - Не дивлячись на відмінності в світових культурах і сліпуче достаток існуючих тварин систем, еволюція танцю в людському клані залишається неясною. Танець вимагає від людей інтерактивний синхронності і побудови всіх рухів тіла під певні ритми і рухи своїх партнерів, причому це необхідно довести до досконалості. Ось чому ніякі танцювальні форми не присутні серед нелюдиноподібних приматів. Ми отримали перше підтвердження того, що дані ритмічні рухи можливі серед великих мавп. А це дає нам можливість провести реконструкцію початкових стадій розвитку людського танцю, про які нам нічого невідомо".