Алкоголь не слід розбавляти. Якщо мова йде про напої бочкової міцності, то для людини може бути некомфортною сама міцність, бувають же напої з міцністю більше 60 градусів. Смак самого віскі може бути приємним, а його фортеця - немає, в силу того, що в людини не зовсім розвинуті і адаптовані рецептори. В такому випадку напій можна розбавити водою кімнатної температури. Рекомендують розбавляти напій до того градуса, до якого комфортно, але це все одно небагато. Для порції 50 мл це десь одна або дві чайні ложки води. Іншими словами, розбавляти потрібно в пропорції 1: 5. Відповідно, ніякого льоду вже додавати не потрібно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Алкогольні напої, які викликають серйозне похмілляКрім того, експерт порадив міцні напої (горілка, віскі, коньяк і т.д.) закушувати, а не розбавляти.
Головне - самоконтрольНасправді багато міцних напоїв людина фізично не вип'є. Так, є такі напої, як сангрія, наприклад, які за умовчанням розлучаються. Виходить слабоалкогольний коктейль. Але розводити кріплене червоне вино або марочний портвейн - це псування продукту. Так можуть робити лише ті, хто не здатний себе контролювати. Якщо у людини є в голові хоч трохи думок, то він в змозі себе контролювати і може визначити, що випити 50 грам коньяку або 200 грам вина - це приблизно одне і теж.
Гастроенторолог також додав, що будь-який алкоголь категорично протипоказаний для людей з будь-якими гострими і хронічними захворюваннями печінки - їх може вбити навіть одна чарка.