Звичайну столову мінеральну воду можна вживати скільки завгодно, вона корисна всім, зазначила експерт.
"Її можна застосовувати в необмеженій кількості - 1,5-2 літри на добу. З нею можна заварювати чай, кава і навіть готувати їжу. Та й вода зі слабкою мінералізацією і з невеликим вмістом солі корисна для організму", - розповіли дієтологи.
Лікувальну мінеральну воду застосовують при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, подагрі, проблеми з підшлунковою залозою і печінкою, цукровому діабеті і захворюваннях сечових шляхів. Лужні води вживає при підвищеній кислотності і призначаються при гастритах, виразках, захворюваннях, які пов'язані з утворенням сечових солей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вода з лимоном від серцевого приступуДієтологи не рекомендують пити лікувальні види мінералки без консультації з лікарем або спеціальних призначень.
"Інакше бездумне розпивання води з великим вмістом кальцію може спровокувати утворення каменів в нирках", - попередили фахівці.
Також при надмірному вживанні лікувальної води можна отримати гиперкальциемію.
"У цьому випадку порушується процес згортання крові, вона прискорюється, що може призвести до утворення тромбів, і, як наслідок, виникають інсульти і інфаркти. Кальцій також може відкладатися на стулках серця, що в подальшому призведе до аритмії", - зазначили лікарі.