Найефективніший спосіб захистити себе від хвороб (включаючи коронавірус) - мити руки. Про це знає більшість населення розвинутих країн. Але мало хто оцінює наслідки для здоров'я.
Чому потрібно мити руки?
"Згідно репрезентативному опитуванням, проведеним Федеральним центром санітарної освіти в Німеччині на початку 2016 року, більшість німців знають, що всі види мікробів поширюються серед населення через руки. Близько двох третин респондентів говорять, що миють руки після контакту з кимось, у кого був грип або інші інфекції. І тільки половина учасників дослідження регулярно миють руки, коли повертаються додому ", - пише видання Focus.
Як хвороби передаються через брудні руки?
Бактерії і віруси можна знайти всюди: на дверних ручках, поручнях в метро, клавіатурах ПК або панелях управління в банкоматах. До 80 відсотків інфекційних захворювань передаються через руки: застуда, грип, шлунково-кишкові захворювання і т.д. потрапляють в організм через руки. Якщо людина доторкнеться брудними руками до обличчя, очей, носа або рота, він добровільно впустить віруси і бактерії в організм. Патогенні мікроорганізми потрапляють всередину через слизові оболонки викликають інфекційні захворювання.
Правила миття рук
Миття рук перериває шлях передачі бактерій і вірусів - якщо ви робите це правильно. Недостатньо просто потримати руки під струменем води. Очищення повинна зайняти не менше 20-30 секунд. Тильна сторона і внутрішня частина рук, кінчики пальців, простору і нігті, все повинно бути ретельно намилити. Рідкі мила більш гігієнічні, в брикетах Обполощіть руки під проточною водою і добре висушіть.
Коли миття рук особливо важливе?
- після відвідування туалету; - після приходу додому; - після контакту з відходами; - перед кожним прийомом їжі і цим; - перед використанням ліків та косметики; - до лікування ран; - після чхання, сякання або кашлю і контакту з хворими.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Шкідливі гігієнічні звички, до яких ми привчаємо дітей
Чому діти не сплять ночами?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою