Велика частина світу рухається з різними швидкостями, щоб зняти обмеження, які зруйнували економіку і позбавили мільйони людей робочих місць, в той час як мусульмани в Єрусалимі збиралися у відкриті мечеті.
У Бразилії, епіцентрі спалаху в Південній Америці, з майже 500 000 підтверджених випадків, розбіжності між лідерами з приводу карантинних заходів ускладнили зусилля щодо уповільнення спалаху. Президент Джейрах Больсонаро, який говорить, що економічні наслідки від карантину будуть гіршими, ніж наслідки від коронавірусу, висловив невдоволення губернаторами і мерами за нав'язування "тиранії повного карантину". Незважаючи на те, що Бразилія перевершила Францію за кількістю загиблих (30 000 смертей), президент закликав відновити футбольний сезон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому небезпечно пити чай на карантині?У сусідній Болівії уряд має намір скасувати карантин сьогодні, 1 червня, але чотири з дев'яти регіонів країни, включаючи найбільш постраждалий Санта-Крус-де-ла-Сьєрра, заявили, що будуть розширювати обмеження.
Папа Франциск молився за "особливо вразливих" корінних жителів Амазонки в неділю 31 травня в першому зверненні до віруючих на площі Святого Петра за майже три місяці.
Конфлікт Трампа і ВООЗПрезидент США Дональд Трамп зіткнувся з негативною реакцією після того, як порушив міжнародне зобов'язання, припинивши фінансування Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Це серйозний удар для агентства охорони здоров'я ООН: США є його найбільшим спонсором. Європейський союз закликав Трампа переглянути свою позицію, закликаючи до міжнародної солідарності.
Криза ще більше посилила нерівність, розкола світову робочу силу на дві частини: тих, хто має можливість працювати з дому, і тих, хто змушений виживати, залишившись без роботи.
Економічні збитки продовжують накопичуватися: в Індії, Канаді, Бразилії, Франції та Італії в першому кварталі відзначається скорочення показників ВВП напередодні очікуваної світової рецесії.