Вчені з різних країн світу все ще не прийшли до єдиного висновку про те, наскільки ефективне носіння масок для обличчя в справі профілактики COVID-19. Аналіз захворюваності коронавірусом на американському лайнері "Теодор Рузвельт" однозначно свідчить про те, що маски для обличчя більш ефективні, ніж збереження соціальної дистанції або миття рук. Позитивний тест на COVID-19 було виявлено більш ніж у 1 000 членів екіпажу корабля, загальна кількість яких становить 4 900 осіб. Спалах стався в березні, одна людина померла, а капітана лайнера звільнили.
За ситуацією на лайнері "Теодор Рузвельт" військові і вчені спостерігали найретельнішим чином, так як це допомагало отримати більш глибоке розуміння механізмів поширення вірусу. Була виявлена різниця в 25% в захворюваності між тими, хто носив і не носив медичні маски. При цьому дотримання правила соціального дистанціювання зменшувало ймовірність зараження тільки на 15,3%, як показало дослідження. І ще менший ефект давало одне лише миття рук. Ці дані звучать через місяці інтенсивних суперечок між вченими з приводу користі масок для всіх людей без винятку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи існує альтернатива медичним маскам?Всесвітня організація охорони здоров'я ще зовсім недавно стверджувала, що здоровим людям маски носити не можна. До сих пір експерти відомства підкреслюють, що у них немає переконливих доказів користь масок для обличчя, і людям необхідно зберігати соціальну дистанцію, а також частіше мити руки. У багатьох країнах світу використання масок стало обов'язковим, а їх відсутність в публічних місцях може призвести до досить чутливому штрафу.