Раніше вважалося, що сальмонела утворює тільки біоплівки в навколишньому середовищі, наприклад, на поверхнях харчових продуктів.
У дослідженні, опублікованому в PLOS Pathogens, команда на чолі з доктором Аароном Уайтом виявила, що біоплівки сальмонели утворюються в кишечнику інфікованих мишей. Для дослідження команда використовувала мишачу модель, яка імітує харчове отруєння у людини. З'ясувалося, що білок біоплівки, званий curli, який росте на поверхні бактерій, був пов'язаний з негативними наслідками для здоров'я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Когнітивні порушення свідчать про хворобу АльцгеймераCurli - особливий тип білка, званиhttps://zdorovia.com.ua/psihologiya/44422kognitivni-porushennya-svidchat-pro-hvorobu-alcgeimera.htmlй амілоїд. Подібні людські білки були пов'язані з нейродегенеративних захворюваннями, такими як хвороба Альцгеймера, хвороба Паркінсона і бічний аміотрофічний склероз (БАС).
"Ми першими показали, що харчові патогенні мікроорганізми можуть виробляти ці типи білків в кишечнику", - зазначає Уайт, провідний експерт з біоплівок сальмонели і амілоїду curli. Існує припущення, що бактерії можуть стимулювати утворення амілоїдних бляшок при хворобі Альцгеймера, Паркінсона і БАС і сприяти прогресуванню захворювання. Це важливо, з точки зору, пошуку потенційних інфекційних причин захворювань.