Одна з найпопулярніших рекомендацій медиків щодо дотримання двометрової дистанції, щоб не заразитися коронавірусом, заснована на давно застарілих даних, що відносяться до середини минулого століття. Такий висновок зробили британські вчені.
На думку дослідників, рекомендації про дистанціювання повинні враховувати безліч факторів, які не можна не враховувати при складанні правил боротьби з коронавірусом. Вчені взагалі вважають, що не слід соціальну дистанцію називати основним заходом, що перешкоджає поширенню захворювання. Нові, більш гнучкі інструкції дозволили б без шкоди для здоров'я населення повернутися до звичного життя і налагодити економіку країн.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як соціальна дистанція рятує життя?"На поширення вірусних частинок впливає безліч факторів, у тому числі потік повітря. Дані свідчать про те, що Sars-CoV-2 може долати відстань понад два метри під час таких дій, як кашель і крик", - доводять британські фахівці. Вони вважають, що в основі рекомендацій для людей слід враховувати такі важливі фактори, як ступінь закритості приміщень і місць на відкритому повітрі, рівень вентиляції і носіння масок.
Велике значення мають також тривалість контакту із зараженим, сприйнятливість людини до інфекції і вірусне навантаження передавача. Саме на основі всіх цих даних, говорять британці, треба вибудовувати комплексний підхід до стримування пандемії.