За словами лікаря-сомнолога Дар'ї Лебедєвої, таке порушення сну як апное може виявитися смертельно небезпечним для людини з коронавірусною інфекцією. Характеризують це відхилення гучне хропіння і зупинки дихання, що відбуваються під час сну.
Синдром обструктивного апное сну сприяє порушенням насичення крові киснем, підвищує ймовірність тромбоутворення. Лебедєва заявила, що наявність даного відхилення, супроводжуваного хропінням, збільшує ймовірність смертельно небезпечних ускладнень при коронавірус - тому люди з апное повинні отримувати додаткове лікування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хропіння - предсвісник небезечного захворювання"Якщо заражені коронавірусом пацієнти з синдромом апное не проходять терапію за допомогою респіраторної підтримки, вони мають більш високі шанси потрапити в реанімацію", - попередила медик.
Спеціаліст додала, що синдромом нічного апное часто страждають люди з вираженим надлишком маси тіла. Лебедєва зауважила, що пацієнти з ожирінням погано переносять лікування з використанням ШВЛ.
"Пацієнти з ожирінням часто вже не вибираються після ШВЛ і вмирають", - сказала лікар в інтерв'ю.