У холодну пору року у багатьох людей виникає спокуса закрити обличчя якимось теплим шарфом замість медичної маски. Однак тканина маски щільна, ніж шерсть шарфа, яка пропускає вірусні частинки.
Шалик замість маски
Шарф не може захистити людину від зараження респіраторними інфекціями, включаючи COVID-19 і грип. Це пов'язано з тим, що в'язана шерсть має набагато більші отвори, ніж тканина медичній масці. А через ці отвори здатні проникнути як дрібні, так і великі вірусні частинки. Тим часом експерименти показують, що медичні маски блокують проникнення великих частинок, які зустрічаються в повітрі набагато більш частіше дрібних.
Використання шарфа може вселити людині помилкове відчуття безпеки, при якому вона починає вести себе менш обережно, забуваючи про дотримання інших заходів профілактики на кшталт соціальної дистанції.
Також не слід забувати, що шарфи люди часом перуть раз на два-три тижні, а медичні маски потрібно змінювати кожні дві години. І це ще одна причина того, чому за допомогою шарфів захищатися від зараження марно.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: [INVALID URL BB CODE]
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 чарівних фраз мами, які роблять дітей щасливими щодня
Які гени передаються дітям від тата, а які — від мами?
Шоколадно-кавовий пиріг з кремом зі згущеного молока