Дослідники з Національного інституту алергії та інфекційних захворювань (NIAID), який брав участь в розробці препарату, вивчили імунну відповідь 34 дорослих учасників, молодих і старих, з першого етапу клінічних випробувань.
У статті в Медичному журналі Нової Англії вони сказали, що антитіла, які запобігають проникненню вірусу SARS-CoV-2 в клітини людини, "трохи знизилися з плином часу, як і очікувалося, але залишалися підвищеними у всіх учасників через 3 місяці після ревакцинації. Вакцинація ".
Вакцина, яка називається мРНК-1273, вводиться двома ін'єкціями з інтервалом 28 днів. Навіть якщо кількість антитіл з часом зменшується, це не викликає занепокоєння.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська церква підтримала вакцинаціюДиректор NIAID Ентоні Фаучи і інші експерти заявили, що дуже ймовірно, що імунна система запам'ятає вірус, якщо пізніше піддасться повторній дії, а потім зробить нові антитіла.
Обнадіює те, що дослідження показало, що вакцина активувала певний тип імунних клітин, які повинні допомогти в так званій реакції пам'яті, але тільки довгострокове дослідження підтвердить, чи дійсно це так.
Як і інша вакцина, вироблена Pfizer і BioNTech, вона заснована на новій технології, в якій використовується генетичний матеріал у вигляді мРНК (месенджер рибонуклеїнової кислоти).
МРНК укладена в ліпідну молекулу і вводиться в руку, де змушує клітини всередині наших м'язів виробляти поверхневий білок коронавируса.