Спостереження в Південній Кореї показали, що рівень вірусного навантаження у пацієнтів з COVID-19, які підхопили так званий "індійський" варіант Дельта, в 300 разів вищий, в порівнянні з колишніми штамами. А це і пояснює, чому в країнах з потужним рівнем вакцинації відзначаються нові сплески захворюваності.
Коронавірус Дельта
Південнокорейські вчені довели, що у пацієнтів з COVID-19, що мають варіант Дельта в крові, вірусне навантаження в 300 разів вище. Правда, з часом це навантаження знижувалося. Через 4 дні воно було вже в 30 разів вище, а через 10 днів в 10 разів вище. Нарешті, ще через 10 днів воно було порівнянна за рівнем з початковим варіантом коронавірусу.
Про що говорить більш високе вірусне навантаження? Воно свідчить про те, що вірусу набагато простіше поширюватися від людини до людини, а це відразу відбивається на рівні заражень і госпіталізацій. Втім, отримані в ході спостереження дані зовсім не говорять про те, що варіант Дельта в 300 разів більш заразний. Південнокорейські вчені вважають, що швидкість його передачі в 1,6 раз вища, ніж у варіанту Альфа, і приблизно в два рази вища, ніж в "Уханьского" коронавірусу.
Нагадаємо, що варіант Дельта вперше виявили в Індії, за це він і отримав назву індійський, а варіант Альфа - в Великобританії. Зараз саме "індійський" варіант є домінуючим у світі, і вкрай важливо вчасно виявляти його у пацієнтів, щоб вони терміново самоізолюватись. Швидке поширення варіанту Дельта застало більшу частину Азії зненацька, тут знову відзначаються дуже високі позначки захворюваності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу