Багато людей під час прийому душу можуть помочитись. Але такого не варто робити.
В душі краще не мочитись
Сечовипускання з одночасним прийомом душа недавно було рекомендовано як ефективний засіб економії води і допомоги планеті. Опитування, проведене організацією Showers To You в минулому році, показав: 76 відсотків респондентів поєднують в своєму побуті ці дві події. Однак лікар уролог Алісія Джеффрі-Томас (Бостонська лікарня) виступила із заявою про те, що робити цього не слід.
Це може негативно вплинути як на стан сечового міхура, так і на тазове дно. Лікар назвала дві причини, що пояснюють, чому не слід мочитися при прийомі душа. Одна з них полягає в тому, що в мозку може виникати і закріплюватися асоціація між звуками струменів води і необхідністю помочитися. За словами уролога, дослідження впливу проточної води показують, що бажання помочитись, яке виникає у відповідь на звуки води є умовною і рефлекторною реакцією організму. Якщо такий рефлекс виникне, то в поєднанні з дисфункцією тазового дна це потенційно може призвести до серйозних проблем з сечовим міхуром, втратою контролю над ним, говорить Алісія Джеффрі-Томас.
Друга причина важлива для жінок. Медик звертає їхню увагу на те, що сечовипускання, в той момент, коли жінка стоїть під душем, не узгоджується з потребами жіночої фізіології.
Анатомія тазу у жінок не створена для того, щоб мочитися стоячи. У чоловіків сечовий міхур підтримується простатою, що і дозволяє їм ефективно мочитися стоячи. У жінок в такій позі тазове дно не розслабляється належним чином і сечовий міхур не спорожняється повністю.
Експерт зауважила, що сечовипускання в душі у жінок сприяє розвитку інфекції сечовидільної системи та нетримання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?