Схоже, що людству потрібно замислитись про шкоду, яку ми завдаємо екології.
Мікропластик у немовлятах
Аналізи калу немовлят виявили вражаючу кількість мікропластику в організмі. Добре відомо, що він зустрічається всюди, і ось тепер його знайшли і в дітях.
Людство вже знає про те, як сильно засмічена наша планета мікропластиком. Навіть останні залишки дикої та незайманої природи на кшталт крижаних рівнин Антарктиди і глибин океану на кшталт Маріанської западини вже містять мікропластик. Не доводиться дивуватися тому, що він потрапляє і в наш організм, а згодом виявляється в калі. Ймовірно, це пов'язано з тим, що ми вживаємо їжу з різних пластикових контейнерів.
Однак нове дослідження виявило щось зовсім шокуюче. У немовлят концентрація мікропластику в кишечнику набагато вища, ніж у дорослих, які живуть з ними в тому ж районі. Так, аналізи калу 6 однорічних немовлят в Нью-Йорку показали набагато більшу кількість мікропластику, ніж аналогічні аналізи у 10 дорослих осіб. А у новонароджених ці показники були дуже схожі на аналізи дорослих.
Але чому ж це пов'язано? Автори дослідження не дали конкретної відповіді на це питання, але висловили свої припущення. Цьому можуть сприяти не зовсім безпечні для дітей пластикові засоби для годування, пустушки, чашки-поїлки і численні пластикові іграшки, які немовлята так люблять жувати, коли у них ріжуться зубки. Це явище вимагає подальшого вивчення, адже впливу мікропластика на здоров'я немовлят може мати набагато серйозніші наслідки, ніж на організм дорослих людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти найчастіше народжуються вночі?
Коліки у немовлят: чим допомогти дитині?
Цільнозернові дієтичні булочки замість хліба
Булочки по принципу сінабонів з цікавим інгредієнтом