Дослідження показало, що проживання у великих містах із брудним повітрям збільшує ймовірність перебігу коронавірусної інфекції у тяжкій формі. Щодо цього зв'язку отримано найпереконливіші докази за останній час.
Жителі мегаполісів важче переносять коронавірус
Проживання у густонаселених містах із високим рівнем забруднень повітря загрожує важчою формою коронавірусу, як з'ясували іспанські вчені з Інституту світової охорони здоров'я Барселони. Вони вивчили інформацію про більш ніж 10 000 іспанців, які проживають у різних районах країни. Їх цікавила статистика щодо людей, у яких коронавірус протікав із симптомами і без них.
Виявилося, що люди, що проживають в містах з найвищим рівнем вмісту тонких дисперсних частинок і оксиду азоту в атмосфері, на 50% частіше переносили коронавірус у важкій формі. Це два відомі забруднювачі, які потрапляють у повітря через згоряння різних викопних видів палива на кшталт бензину та вугілля, що використовуються в машинах та на різноманітних енергостанціях. Ці брудні речовини вже давно пов'язані з багатьма недугами людини від старечого недоумства до захворювань серця.
Іспанські вчені стверджують, що отримали максимально переконливі на сьогоднішній день докази зв'язку забруднень повітря з сумнішим результатом коронавірусної інфекції. При цьому саме брудне повітря не збільшує ризик зараження коронавірусом, як свідчить дослідження. Але його вплив провокує тяжкість захворювання. А від ступеня тяжкості коронавірусу і залежить результат самої хвороби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу