Щоб зняти приступ мігрені, лікар може порадити приймати безрецептурні анальгетики з максимальним вмістом діючої речовини: аспірин, ібупрофен (наприклад знеболююче АФФИДА, із вмістом ібупрофену 400мг) або парацетамол; серед них парацетамол найменш ефективний. Розчинні форми цих препаратів, наприклад, у вигляді шипучих таблеток діють швидше та краще. Сканування головного мозку, як правило, є неінформативним. Якщо лікар невпевнений у правильності діагнозу, він може призначити додаткові методи обстеження, щоб уникнути інших причин головного болю.
Але важливо при цьому виявити причини виникнення мігрені. Їх надзвичайно багато. Важливо знати історію виникнення хвороби і те, чому мігрень вважають хворобою перфекціоністів.
Причини мігрені
Для успішного лікування мігрені необхідно аналізувати всі можливі причини нападу мігрені. Основними причинами мігрені є:
- зміна погоди, коли на зміну сонячному дню приходить похмура та дощова погода;
- стрес та порушення режиму дня, недосипання
- харчові провокатори: велика кількість спожитого алкоголю, шоколаду, цитрусових та фаст-фуду, багато випитої кави.
Цифри і факти
За даними світової статистики на мігрень страждає близько 14% населення, причому жінки в 2,5-3 раз частіше, ніж чоловіки: у жінок поширеність цього захворювання досягає 20%, у чоловіків − лише 6%. Мігренозна біль голови – хвороба у більшості молодих людей припадає на вік до 20 років, а виникнення після 50 років не характерне. У дитячому віці мігрень виявляють у 4% дітей.
Мігренню страждали багато великих людей, таких як Наполеон, Цезар, Елвіс Преслі, Джанет Джексон та ін. Проте, мігрень не є захворюванням геніїв. Але зазначено, що на мігрень страждає певний тип особистості, схильний до перфекціонізму, великих амбіцій.
Довідка
Перфекціоніст — людина, яка постійно прагне в усьому бути ідеальною: зовнішньому вигляді, облаштуванні побуту, на роботі. Це занадто завищені вимоги до себе і оточуючих людей. Причина криється у дитинстві, коли дівчинку чи хлопчика часто оцінювали і тим самим вони завжди намагалися бути в усьому найкращими.
Чи можна побороти хворобу
Потрібно завжди суворо дотримуватись інструкцій щодо застосування призначених препаратів, але використовувати їх для зняття головного болю дуже часто не можна. На допомогу лікар може назначити заспокійливі ліки і антидепресанти.
Допоможуть регулярні заняття спортом та підтримка себе у хорошій фізичній формі. Суттєво покращить самопочуття уникнення факторів, які сприяють виникненню мігрені.
Повністю вилікуватись від мігрені не можна, але у більшості людей із віком напади мігрені спостерігаються не так часто.