Якщо у вас є більше двох хронічних хвороб у середньому віці, то маєте більший ризик розвитку недоумства у похилому віці. Питання дослідили науковці з Паризького університету.
Небезпека хронічних хвороб
Мало хто з нас може похвалитися винятковим здоров'ям після 50 років. Однак це один із ключових факторів, що дозволяють уникнути деменції, як передбачає дослідження. Його автори встановили, що люди середнього віку, які мають не менше двох хронічних порушень здоров'я, вдвічі частіше стають жертвами різних видів старечого недоумства, включаючи хворобу Альцгеймера. А ось якщо у вас є цілих три хронічні хвороби, то цей ризик зростає вп'ятеро.
До цих хвороб вчені віднесли підвищений артеріальний тиск або гіпертонію, депресії та артрити. Наявність одного або кількох подібних станів зовсім не є чимось незвичним, особливо у людей середнього та старшого віку. Але дослідження, під час якого за добровольцями спостерігали протягом більше трьох десятиліть, дозволило відповісти на питання про те, яку небезпеку становлять одразу кілька цих хвороб, які виникають не в старості, а вже після 50, і як це впливає на ризик деменції.
У дослідженні проаналазували здоров'я понад 10 000 осіб віком від 35 до 55 років на момент початку спостережень. Лікарі стежили за ними, коли у добровольців виникали якісь хронічні розлади, а також з'являлася деменція. На момент початку спостереження ні в кого ознак старечого недоумства виявлено не було. А ось згодом ризик деменції помітно зростав, якщо у людей уже в середньому віці фіксували одразу кілька хронічних хвороб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу