Регулярні велопрогулянки допомагають пацієнтам, які страждають на дегенерацію м'язів, підвищувати свою мобільність. Такого висновку дійшли канадські вчені з Університету Макмастера.
Користь їзди на велосипеді
Регулярні велосипедні прогулянки покращують рухливість пацієнтів, які страждають від міотонічної дистрофії – генетичного розладу, що спричиняє дегенерацію м'язів. Для досягнення цього ефекту достатньо було їздити велосипедом по 35 хвилин тричі на тиждень протягом трьох місяців. Це вже призводило до покращення спортивних показників серед жертв міотонічної дистрофії на 32%.
Також пацієнти, які стали добровольцями в ході цього дослідження, спостерігали збільшення м'язової маси, в середньому, на 1,6 кг і скорочення кількості жиру в тілі на 2%. Нарешті, вони змогли долати відстань додатково 47 м за 6 хвилин під час тесту до кінця періоду спостереження. Щоправда, дослідження не назвеш масштабним, у ньому взяли участь лише 11 пацієнтів із міотонічною дистрофією.
Автори цього експерименту вивчали молекулярні механізми, відповідно до яких фізичні навантаження зміцнюють скелетні м'язи, що слабшають у результаті дистрофії. Встановлено, що фізичні навантаження справді є ліками і необхідно грамотно ним користуватися. Тим більше що жодних побічних ефектів воно не має. Міотонічна дистрофія є прогресуючим станом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою