Жодних емоцій — лише факти.Читаючи новини, вмикайте критичне мислення й довіряйте лише перевіреним каналам новин. Зберігайте «холодну» голову, адже в такому потоці інформації серед тисячі телеграм каналів - новини також можуть бути фейковими. Читайте експертів, державних осіб, перевірені канали, портали та видання. Зверніть увагу й на те, що найчастіше ті, хто поширюють теорії змови, кидаються емоційними та маніпуляційними висловлюваннями просто намагаються посіяти паніку.
Новинний таймінг.Чітко визначте собі час на прочитання новин. Наприклад: відведіть собі по 20-30 хв 3 рази на день, так вам вдасться залишатись в курсі подій, але при тому ви значно знизите навантаження.
Спочатку фактчекінг — потім репост. Не розширюйте інформацію, що може посіяти паніку або деморалізувати населення. Перш ніж поширювати інформацію потрібно чітко розуміти, що, де, коли, чи офіційна ця інформація, чи є підтвердження її правдивості. Поширюючи інформацію, піддавайте її критичному аналізу.
Не час для протистоянь та суперечок.Інформаційні війни стали вже звичною справою, проте якщо хочете зберегти власне ментальне здоров’я не долучайтесь до політичних дискусій у коментарях з незнайомими людьми. Соцмережі заповнені тролями та ботами, некомпетентними диванними експертами, конструктиву з якими не слід очікувати.
Час на відпочинокДозволяйте собі заземлитись та розслабитись, відволікайтесь на улюблені справи, прогулянки з друзями і т.д. Адже саме це створює ваш позитивний емоційний фон.
Три кити.Спорт. Сон. Спокій. Якщо зі спокоєм все зрозуміло, то щодо спорту, потрібно пам’ятати, що наше психологічне здоров’я частково залежить й від фізичного, тому пам’ятайте не варто занепадати духом – тренуйтесь! Крім користі, спорт спрацьовує, як заспокійливе, так зване «випускання пари». Третій кит – це здоровий сон, який допомагає нам не лише тверезо мислити, а й бути в строю.
Тому пам’ятайте кілька простих правил допоможе вберегти ваше ментальне здоров’я.
Авторка: Валерія Доленко